‹ Prev
Next ›
Recycled Hardboard Clipboard, 1" Clip Capacity, Holds 8.5 x 11 Sheets, Brown
403 Stock Available
- Allows you to write in comfort without a desk.
- High-capacity clip securely holds up to 1" of paper.
- A convenient hanging hole lets you hang your clipboard on a hook when it isn't in use.
$1.92
Product Details
General Information
| Recycled | Yes |
| Product Color | Brown |
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Country of Origin | United States |
| Clip Size | 6" |
| Manufacturer Website Address | http://www.officemate.com |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Product Name | Hardwood Clipboard |
| Recycled Content | 100% |
| Assembly Required | No |
| Board Material | Hardwood |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Height | 12.5" |
| Sheet Standard | Letter |
| Width | 9" |
Product Information
| Brand | Officemate |
| Type | Clipboard |
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.