‹ Prev
Next ›
Name Badge Insert Labels, 2.43" x 4.18", White, 250 Labels/Box
AVAILABLE! Call for Lead Time
- PRINTS NAME BADGE LABELS: Quickly create perfect name badge labels with your DYMO LabelWriter label printer
- CONVENIENT AND COST EFFECTIVE: Print with direct thermal printing technology - no ink or toner required
- NO WASTED LABELS: Packed in rolls so you can print as many labels as needed
- ALWAYS USE AUTHENTIC DYMO LABELS: For use with most DYMO label printers, including DYMO LabelWriter 5XL, 550, 550 Turbo, 4XL, 450, Wireless, 450 Duo, 450 Turbo, 450 Twin Turbo, and Desktop Mailing Solution
- INCLUDES 250 LABELS: 1 roll of 250 labels (2-7/16" x 4-3/16")
$27.63
Product Details
General Information
| Label Length | 4 3/16" |
| Label Width | 2 7/16" |
| Shape | Rectangle |
| Product Color | White |
| Product colour | White |
| Width | 57.1 mm |
| Height | 106.7 mm |
| Quantity per pack | 250 pc(s) |
Product Information
| Brand | Dymo |
| Type | Name Badge Label |
Description
Visitor Management/ Name Badge Labels DYMO LabelWriter Labels White non adhesive name badges with clip hole, 2-1/4" x 4-1/5", 250 per roll, 1 roll per box
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.