‹ Prev
Next ›
Letratag Plastic Label Tape Cassette, 0.5" X 13 Ft, Clear
85 Stock Available
- Easy-to-read and tear-resistant labels are perfect for the home
- Black print on a clear surface
- Durable to withstand wear and tear
- Compatible with DYMO LetraTag Label Makers
- Packaging made from FSC-certified and up to 60% recycled materials; LetraTag plastic external cassettes made from 100% recycled materials
- Includes: One 1/2-inch x 13-foot roll of plastic labels, black text on clear labels
$7.45
Product Details
General Information
| Label Width | 1/2" |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Tape type | D1 |
| Tape length | 3.96 m |
| Tape size | 1.2 cm |
Product Information
| Brand | Dymo |
| Type | Label Tape |
Description
Wipeable, tear resistant and easy-to-use, the LetraTag plastic labels come in a variety of colors for added visual impact and easy communication. For labeling fabric use our Iron on tape.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.