Product Details
General Information
| Recycled | Yes |
| Product Material | Wood |
| Product Color | Putty |
| Width | 30.1" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Name | 50-Compartment Mobile Roll File |
| Country of Origin | Taiwan |
| Depth | 15.8" |
| Manufacturer | Safco Products |
| Manufacturer Website Address | http://www.safcoproducts.com |
| Height | 29.3" |
| Number of Rolls Supported | 50 |
| Assembly Required | Yes |
Product Information
| Brand | Safco |
| Type | Vertical Paper Rack |
Description
“Grandstand” design holds various length rolls at graduated heights for maximum visibility and accessibility. Square tubes for trouble-free removal of contents. Easily mobile with swivel casters. Sturdy wood-core with vinyl laminate finish.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.