‹ Prev
Next ›
LabelWriter Address Labels, 1.12 x 3.5, White, 260 Labels/Roll, 2 Rolls/Pack
175 Stock Available
- Whether it's for mailing, labeling or name badges, these multipurpose labels will have you quickly printing from your DYMO LabelWriter printer.
- Direct thermal printing process, so there’s no need for messy, expensive ink or toner cartridges.
- Packaged in rolls so you can print one label or hundreds with ease.
- No more messy sheets, waste, or sheet label jams.
$25.69
Product Details
General Information
| Adhesive Type | Permanent |
| Label Width | 1 1/8" |
| Label Length | 3 1/2" |
| Shape | Rectangle |
| Product Color | White |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Product Material | Paper |
| Product colour | White |
| Label size | 1.125" x 3.5" |
| Media sheets per package | 2 sheets |
| Labels per pack | 520 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48211010 |
Product Information
| Brand | Dymo |
| Type | Address Label |
Description
DYMO LabelWriter Labels White, 1-1/8" x 3-1/2", 260 per roll, 2 rolls per box
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.