‹ Prev
Next ›
Dry Erase Accessory Tray, 8.5" x 3" x 5.25", Black
AVAILABLE! Call for Lead Time
Non-Returnable
- Ideal place to store dry erase markers, cloths and other accessories.
- Quickly access markers for capturing great ideas and keeping meeting notes.
- Adheres to wall with damage-free hanging Command™ Strips.
- Pairs well with Post-it® Dry Erase Cloth.
- Includes four Command™ Strips.
- Try with Post-it® Dry Erase Surface for a stain-proof whiteboard solution.
- See other great products from Post-it® Brand for any personal or business needs.
$7.40
Product Details
General Information
| Product Color | Black |
| Product Name | Dry-Erase Accessory Tray |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Width | 8.4" |
| Application/Usage | Dry Erase Accessory Tray |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 3" |
| Features | Damage Resistant |
| Height | 5.2" |
| Manufacturer | 3M |
Product Information
| Brand | Floortex Viztex |
| Type | Accessories |
Description
It’s an amazing feeling when your team just clicks—everyone feels a shared drive toward success. Capture that feeling at your next meeting with Post-it® Dry Erase Surface and complementary Dry Erase Accessory Tray. Access your dry erase essentials like Post-it® Dry Erase Cloth, markers, spray bottles and more. Install the tray without damage with Command™ Strips which hold strongly and remove cleanly. Pair with other solutions from Post-it® Brand to keep project momentum moving.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.