‹ Prev
Next ›
Docket Ruled Perforated Pads, Wide/Legal Rule, (50) White 8.5 x 11 Sheets, 6/Pack
AVAILABLE! Call for Lead Time
Non-Returnable
- These writing pads offer a smooth writing paper with minimal ink bleed through.
- An extra-strong chipboard back helps you to take notes on the go.
- Extra-strong back provides firm writing support.
- Letr-TrimĀ® perforated top pads for clean tear-out.
$25.16
Product Details
General Information
| Binding Location | Top |
| Binding Type | Double Stitched |
| Number of Sheets | 50 |
| Packaged Quantity | 6 / Pack |
| Width | 8.5" |
| Product Name | Docket Legal Rule Writing Pads |
| Basis Weight | 16 lb |
| Country of Origin | United States |
| Height | 11.75" |
| Features | Rigid ~ Heavyweight ~ Bleed Resistant ~ Perforated ~ Acid-free |
| Manufacturer | TOPS Products |
Product Information
| Brand | TOPS |
| Type | Specialist Books |
Description
These writing pads feature an everyday-weight premium paper for a smooth writing experience with minimal ink bleed through. Letr-TrimĀ® perforated sheets detach easily, leaving a clean edge. An extra-strong chipboard back helps you to take notes on the go.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.