Product Details
General Information
| Shape | Rectangle |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Product Color | White |
| Product Material | Paper |
| Label Length | 3 25/64" |
| Label Width | 2 23/64" |
| Product colour | White |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Type | Die-cut label |
| Format | Roll |
| Print technology | Direct thermal |
| Adhesive type | Permanent |
| Purpose | Universal |
| Label width | 8.64 cm |
| Label height | 5.84 cm |
| Rolls per pack | 1 |
| Labels per roll | 260 pc(s) |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Name Badge Label |
Description
2.3 in x 3.4 in (60 mm x 86 mm) Adhesive Name Badge White Paper Labels (260 Labels)
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.