‹ Prev
Next ›
Die-Cut Multipurpose Labels, 0.66" x 2.1", White, 400 Labels/Roll
21 Stock Available
- Designed to fit seamlessly with multiple Brother label printers.
- Die-cut to precise measurements so that you can enjoy consistently sized labels for a variety of uses.
- Use these versatile labels for shipping, quality control checks, packages, storage, organization and much more.
- Perfect for large boxes and packages, flat envelopes, shipping needs, as well as archiving and organizing.
$12.96
Product Details
General Information
| Shape | Rectangle |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Product Color | White |
| Product Material | Paper |
| Label Width | 2 1/8" |
| Label Length | 21/32" |
| Labels per pack | 400 pc(s) |
| Tape type | DK |
| Width | 54.3 mm |
| Height | 17 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package type | Box |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Multipurpose Label |
Description
For Use With: Brother QL-1050, Brother QL-1050N, Brother QL-1060N, Brother QL-500, Brother QL-550, Brother QL-570, Brother QL-570VM, Brother QL-580N, Brother QL-650TD
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.