‹ Prev
Next ›
Die-Cut Address Labels, 1.1" x 2.4", White, 800 Labels/Roll
11 Stock Available
- Designed to fit seamlessly with multiple Brother label printers.
- Die-cut to precise measurements so that you can enjoy consistently sized labels for a variety of uses.
- Use these versatile labels for shipping, quality control checks, packages, storage, organization and much more.
- Perfect for large boxes and packages, flat envelopes, shipping needs, as well as archiving and organizing.
$23.95
Product Details
General Information
| Shape | Rectangle |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Product Color | White |
| Label Width | 1 9/64" |
| Label Length | 2 27/64" |
| Product colour | White |
| Label type | DK |
| Dimensions (WxDxH) | 62 x 29 x 0 mm |
| Label size | 1-1/7" x 2-3/7" |
| Labels per pack | 800 pc(s) |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Address Label |
Description
DK1209 1-1/7" x 2-3/7" Small Address Paper Labels (800 Labels) For Use With: Brother QL-1050, Brother QL-1060N, Brother QL-500, Brother QL-550, Brother QL-570, Brother QL-570VM, Brother QL-580N, Brother QL-650TD
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.