‹ Prev
Next ›
Desk-Side Recycling Receptacle, 7 gal, Plastic, Black/Blue
AVAILABLE! Call for Lead Time
- Solves any desk-side recycling needs.
- Latch two of these receptacles together for waste and recyclables, for two different types of recyclables, or use them individually.
- Includes one black and one blue receptacle.
$44.73
Product Details
General Information
| Product Color | Black ~ Blue |
| Product Material | Plastic |
| Recycled | No |
| Width | 17.5" |
| Product Name | Desk-Side Recycling Receptacle |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Height | 16.5" |
| Manufacturer Website Address | http://www.safcoproducts.com |
| Manufacturer | Safco Products |
| Capacity | 14 gal |
| Depth | 9.5" |
| Country of Origin | China |
Product Information
| Brand | Safco |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Solves all any desk-side recycling needs. Latch two of these receptacles together for waste and recyclables, for two different types of recyclables, or use them individually. Combo-set includes one black and one blue receptacle.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.