‹ Prev
Next ›
DayMinder Pocket-Sized Monthly Planner, Unruled Blocks, 6 x 3.5, Black Cover, 14-Month: Dec 2025 to Jan 2027
AVAILABLE! Call for Lead Time
Non-Returnable
- Planner covers a 14-month date range from December -February with Julian dates.
- High-quality paper features superior ink bleed resistance.
- One month per two-page spread features unruled daily blocks for open scheduling.
- Each spread has past, current and three future monthly reference calendars to help with long-term planning.
- Planner has a black cover and stitched binding for enhanced durability. 3 1/2" x 6" page size.
- Special pages include a 3-year reference calendar, contacts, metric conversion page and time zone and area code maps.
$7.32
Product Details
General Information
| End Month | January |
| Julian Dates | Yes |
| Ink Color | Blue |
| Date Format | Monthly |
| Binding Type | Stapled |
| Color Family | Black |
| Sheet Height | 6" |
| Sheet Color | White |
| Sheet Width | 3 1/2" |
| Size Standard | |
| Start Month | December |
| Time Period | 14 Month |
| Product Material | Simulated Leather ~ Paper ~ Poly |
| Product Name | 2024 Monthly Planner, Black, Pocket, 3 1/2" x 6" |
| Product Color | Black |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Type | Retail |
| Country of Origin | United States |
| Environmental Certification | Sustainable Forestry Initiative (SFI) |
| Features | Phone Directory ~ Address Directory |
| Manufacturer Website Address | http://www.acco.com |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
Product Information
| Brand | At-A-Glance |
| Type | Planner |
Description
One month per two-page spread; past, current and three future months reference. High-quality paper features superior ink bleed resistance.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.