Product Details
General Information
| Recycled | Yes |
| Product Material | Plastic ~ Fiberboard |
| Product Color | Wood Grain |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Number of Rolls Supported | 20 |
| Product Name | Woodgrain Recycled Upright Roll Files |
| Width | 15" |
| Depth | 12" |
| Environmental Certification | GREENGUARD |
| Country of Origin | United States |
| Assembly Required | Yes |
| Certifications & Standards |
Greenguard Certified |
| Manufacturer Website Address | http://www.safcoproducts.com |
| Manufacturer | Safco Products |
| Height | 22" |
Product Information
| Brand | Safco |
| Type | Vertical Paper Rack |
Description
Efficient and economical storage for rolls of various sizes. Shorter rolls store in front, longer rolls in back, all visible because of the smart angled design. Durable corrugated fiberboard.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.