‹ Prev
Next ›
Canmeleon Aggregate Panel Receptacles, 38 gal, Polyethylene/Stainless Steel, Black
AVAILABLE! Call for Lead Time
Non-Returnable
- Molded stone aggregate for any first impression area.
- Will not chip or dent.
- High-density polyethylene with UV inhibitors limit fading in sunlight.
- Adaptable for anchoring and weighting devices.
- Uses standard 32" X 44" trash bags.
- Telescoping base hides bag.
- Recessed bottom.
$719.47
Product Details
General Information
| Capacity | 38 gal |
| Product Color | Black |
| Width | 18.3" |
| Product Name | Plastic/Stone Aggregate Receptacles |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 18.3" |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer Website Address | http://www.safcoproducts.com |
| Manufacturer | Safco Products |
| Height | 39.3" |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Molded stone aggregate for any first impression area with a recessed bottom. High-density polyethylene plastic will not chip or dent. UV inhibitors limit fading in sunlight. Adaptable for anchoring and weighting devices. Uses standard 32" x 44" trash bags and telescoping base hides bag.
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.