‹ Prev
Next ›
Bamboo Suggestion Boxes, 10 X 8 X 14, Natural
AVAILABLE! Call for Lead Time
- Get suggestions, ideas and recommendations with a look that is natural to every environment.
- Clear acrylic display allows cusotmization of the message and fits 8 1/2" x 5 1/2" paper size.
- Side compartment stores pens and suggestions cards.
- Lockable box comes with two keys.
- 25 suggestion cards and wall mounting hardware included.
$150.47
Product Details
General Information
| Product Color | Natural |
| Recycled | No |
| Case Style | Box |
| Brand Name | Safco |
| Manufacturer Website Address | http://www.safcoproducts.com |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Name | Bamboo Suggestion Box |
| Manufacturer | Safco Products |
| Exterior Material | Bamboo |
| Features | Compartment ~ Lockable |
| Country of Origin | China |
| Depth | 8" |
| Weight (Approximate) | 4 lb |
| Width | 10" |
| Height | 14" |
| Application/Usage | Suggestion Card ~ Deposit Slip ~ Paper |
| Package Contents |
|
Product Information
| Brand | Safco |
| Type | Storage Case |
Description
Get suggestions, ideas and recommendations with a look that's natural to every environment. Clear acrylic display allows a customized message with a 8 1/2" x 5 1/2" display. Side compartment stores pens and suggestion cards. Lockable and includes two keys.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.