‹ Prev
Next ›
Bakah Blue Weekly/Monthly Planner, Floral Artwork, 11 x 8.5, Blue/White Cover, 12-Month (Jan to Dec): 2026
AVAILABLE! Call for Lead Time
Non-Returnable
- Weekly views per two-page spread contain lined writing space.
- Monthly views per two-page spread include Notes section.
- Durable frosted flexible front and solid back covers.
- Thick premium pages reduce ink bleed-through.
- Twin-wire binding and durable coated monthly tabs.
- Includes six bonus monthly views (July - December).
- Additional annual Reference Calendars as well as pages for Yearly Goals, Contacts and general notes.
$16.69
Product Details
General Information
| Product Color | Blue |
| Recycled | No |
| Binding Type | Twin Wire |
| Cover Color | Frosted ~ Multicolor |
| Width | 8.5" |
| Height | 11" |
| Features | Durable Cover ~ Flexible Cover ~ Goal Section ~ Contact Sheet ~ Reference Calendar ~ Holiday Listing ~ Appointment Schedule ~ Bleed Resistant Paper ~ Ruled Daily Block ~ Notes Area ~ Coated Tab |
| Manufacturer Website Address | http://www.bluesky.com |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer | Blue Sky The Color of Imagination, LLC |
| Sheet Width | 11" |
| Sheet Height | 8 1/2" |
| Product Name | Bakah Blue Weekly/Monthly Planner |
| Date Format | Weekly ~ Monthly |
| Double Page Layout | 1 Week ~ 1 Month |
| End Month | December |
| Country of Origin | China |
| Start Month | January |
| Time Period | 12 Month |
Product Information
| Brand | Blue Sky |
| Type | Planner |
Description
Soothing pastels bring peace to your busy schedule with their graceful blue florals on a cream background to frame your plans with elegance, accented in yellow gold. Two-page per week spread features lined daily blocks. Monthly view per two-page spread includes a Notes section for important projects. Monthly tabs are coated for durability. Durable, frosted flexible front cover. Twin-wire binding offers easy page turning. Includes pages for Yearly Goals, Contacts, Reference Calendars, and extra Notes pages. Thick, premium quality pages reduce ink bleed-through. Includes six bonus past monthly views for easy yearly transition (July-Dec.).
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.