‹ Prev
Next ›
Analeis Create-Your-Own Cover Weekly/Monthly Planner, Floral, 11 x 8.5, White/Black/Coral, 12-Month (July to June): 2025-2026
AVAILABLE! Call for Lead Time
Non-Returnable
- Weekly view covers 2-page spread.
- Tabbed monthly pages per 2-page spread.
- Clear "Create Your Own" cover pocket.
- Dedicated notes pages for lists.
- Twin-wire binding.
- Thick, premium paper prevents ink bleed-through.
- Dated July to June with two past bonus monthly views (May-June).
$11.88
Product Details
General Information
| Product Color | Black ~ White |
| Planner/Diary Type | Academic |
| Recycled | No |
| End Year | 2023 |
| Date Format | Weekly ~ Monthly |
| Country of Origin | China |
| Start Month | July |
| Start Year | 2022 |
| Time Period | 12 Month |
| Sheet Height | 11" |
| Product Name | Analeis Academic Weekly/Monthly Planner |
| Sheet Width | 8 1/2" |
| Features | Flexible Clear Pocket Cover ~ Dated Planning Page ~ To-do List ~ Reference Calendar ~ Note Page ~ Contact Sheet ~ Coated Tab |
| Manufacturer | Blue Sky The Color of Imagination, LLC |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Width | 8.5" |
| Double Page Layout | 1 Month ~ 1 Week |
| End Month | June |
| Manufacturer Website Address | http://www.bluesky.com |
Product Information
| Brand | Blue Sky |
| Type | Planner |
Description
This academic year planner features one week per two-page spread with lined daily blocks. Monthly view per two-page spread includes a notes section for important projects. Includes pages for yearly goals, contacts, reference calendars, and extra notes pages. Thick, premium quality pages reduce ink bleed-through. A clear CYO (create your own) cover pocket allows you to keep track of loose notes, details and papers in the front of your planner. Twin-wire binding and durable, coated monthly tabs offer easy page turning. Dated July to June with two past bonus monthly views (May - June) for easy transition to the new academic year.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.