Product Details
General Information
| Binding Type | Strip |
| Binding Location | Top |
| Number of Sheets | 50 |
| Product Name | American Pride Writing Tablet |
| Width | 5" |
| Packaged Quantity | 1 Dozen |
| Basis Weight | 16 lb |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
| Features | Perforated ~ Heavyweight ~ Bleed Resistant ~ Acid-free |
| Height | 8" |
| Manufacturer | TOPS Products |
Product Information
| Brand | TOPS |
| Type | Notebook |
Description
Writing pad features U.S. flag headtape. Letr-TrimĀ® perforated. Everyday weight paper.