Product Details
General Information
| Board Material | Aluminum |
| Product Color | Silver |
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Width | 9" |
| Product Name | Aluminum Clipboard |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Depth | 0.3" |
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Manufacturer Website Address | http://www.officemate.com |
| Features | Low Profile Clip |
Product Information
| Brand | Officemate |
| Type | Clipboard |
Description
Perfect for travel or onsite requirements, this clipboard features a solid construction that provides a smooth hard writing surface while firmly holding letter-size papers. Strong, low-profile metal clip has excellent holding power. Clipboard is made of durable aluminum. Built-in key hanging hole is retractable for easy storage or hanging.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.